Nasz zespół

Mariola Jankowska

Dyrektorka Przedszkola, Nauczycielka w grupie Pszczółki

Mariola jest absolwentką Studium Nauczycielskiego w Bydgoszczy gdzie ukończyła kierunek wychowanie przedszkolne. Uzupełniając swoje kwalifikacje zawodowe ukończyła Akademię Humanistyczno – Ekonomiczną w Łodzi na kierunku Pedagogika w specjalności pedagogika opiekuńczo wychowawcza. Uzyskała również kwalifikacje z zakresu organizacji i zarządzania oświatą. Pracuje w naszym zespole od 2007r. Codzienna praca w grupie z dziećmi daje jej wiele radości i zadowolenia, a spędzony razem czas to wiele tańca, muzyki i wspólnego śpiewania. W pracy z dziećmi najważniejszy dla niej jest uśmiech i zadowolenie na twarzy wszystkich wychowanków.

Michalina Lewandowska

Koordynator ds. dwujęzyczności, Lektorka języka angielskiego w grupie Żółwiki

Michalina z wykształceniem jest filologiem języka angielskiego, ukończyła także studia podyplomowe w zakresie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Wciąż rozwija swoje umiejętności i poszerza kwalifikacje podczas szkoleń. Nigdy nie ma dość wiedzy, żeby przestać 😊 Pasjonuje ją uczenie siebie jak też nauczanie języków obcych, jak sama mówi jest fanką języków obcych, w planie ma nauczenie się jeszcze kilku z nich. W swojej codziennej pracy stara się odkryć i rozwijać potencjał każdego ze swoich podopiecznych.

Ewa

Logopeda, instruktorka tańca

Ewa z wykształcenia jest pedagogiem w specjalności logopedii oraz w zakresie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, oraz terapeutą ręki. Od 10 lat pracuje jako logopeda i nauczyciel w przedszkolu. Jest także legitymowanym instruktorem rekreacji ruchowej z doświadczeniem w pracy z dziećmi w roli nauczyciela tańca. W wieku pięciu lat trafiła na swoje pierwsze zajęcia taneczne, które stały się jej pasją. Jako kilkulatka zakochała się w tańcu nowoczesnym dlatego spełnia się dziś jako nauczyciel i zaraża energią oraz miłością do ruchu swoich podopiecznych.

Agnieszka

Nauczycielka w grupie Kaczuszki

Na co dzień dużo w niej radości, uśmiechu i dobrej energii, zaraża wyjątkową pogodą ducha, a dzieciom oddaje wiele swojej energii do pracy i radości w czasie zabawy. Z wykształcenia jest filologiem języka polskiego oraz logopedą, a także pedagogiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W 2007 r. rozpoczęła swoją pracę z dziećmi jako nauczyciel i logopeda. Praca nauczyciela jest dla niej nie tylko zawodem ale i pasją (pewnie stąd niegasnący uśmiech). W swojej pracy kieruje się przekonaniem, że każde dziecko jest jedyne, wyjątkowe i niepowtarzalne, a ona stara się otaczać swoje przedszkolne dzieci troską i zrozumieniem.

Małgosia

Nauczycielka w grupie Pszczółki

Małgosia ukończyła studia z zakresu Edukacji przedszkolnej i terapii pedagogicznej jak również dwuletnie studium zawodowe na kierunku terapii zajęciowej. W 2012 roku rozpoczęła pracę z dziećmi, u których z radością odkrywa talenty, wprowadza w świat nowych dla nich umiejętności, a to inspiruje ją do organizowania, poszukiwania coraz to nowych zabaw zaspakajających dziecięcą ciekawość oraz wyzwalających u dzieci ich kreatywność i radość z odniesionego sukcesu. Pasjonuje ją muzyka i taniec co też wykorzystuję do pracy ze swoimi pociechami 😊

Justyna

Nauczycielka w grupie Myszki, instruktorka zajęć z lego robotyki i lego matematyki

Justyna jest absolwentką studiów pedagogicznych w zakresie: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz psychopedagogika. Codziennie dba o jak najlepszy rozwój dziecka, podążając za jego potrzebami i emocjami tak, by czuło się każdego dnia wyjątkowe. Justyna prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia z Lego robotyki oraz Matematyki lego, podczas których wprowadza przedszkolaków w podstawy świata techniki rozbudzając w nich pasję tworzenia, wyzwala swobodę odkrywania oraz sprawia radość poznawania rzeczy nowych. Sama mówi: „w każdym dziecku drzemie wielki potencjał twórczy, który trzeba pobudzić”.

Magda

Lektorka w grupie Niedźwiadki

Magda z uśmiechem i ciekawością rozpoczyna każdy nowy dzień w pracy, ciekawa nowych wyzwań i przygód, do których razem z porankiem może zajrzeć. Magda ukończyła studia na kierunku Edukacja Przedszkolna z terapią dziecka oraz studia o specjalności Edukacja i Rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz zespołem Aspergera. Trenerka TUS. Lubi podróżować, poznawać, odkrywać, razem ze swoim dziećmi wyszukiwać i zaglądać w ciekawe zakamarki świata. Praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję, poczucie spełnienia oraz codziennie przynosi nowe doświadczenia. „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż” J.K.

Basia

Nauczycielka w grupie Mądre Sowy, instruktorka zajęć rytmicznych

Bardzo lubi muzykę i kocha opowiadać o niej dzieciom, śpiewać tańczyć i tworzyć coś muzycznie nowego i niezwykłego razem z dziećmi. Jest absolwentką szkoły muzycznej
I stopnia.
Basia z wykształcenia jest pedagogiem, zdobyła także dodatkowe kwalifikacje w zakresie Pedagogiki Przedszkolnej z Terapią Dziecka. Ukończyła również studia z zakresu Pedagogiki rewalidacyjnej z oligofrenopedagogiką. Zdobyta wiedza daje możliwości pomocy najmłodszym w ich niepewności i codziennych kłopotach, a muzyka przy tym dopełnia całości w świecie dziecka, który Basia tworzy w bezpieczeństwie i harmonii.

Marzena

Nauczycielka w grupie Jeżyki

Marzenka kiedy sama była małą nauczycielką swoich lalek powiedziała, że jak dorośnie będzie „taką prawdziwą panią nauczycielką”, minęło trochę czasu… i spełniło się! Została pedagogiem o specjalności edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. W swojej pracy ceni bajkoterapię, wychodząc z założenia, że bajka jest najlepszą przyjaciółką dzieci, przemawia do wyobraźni i uczuć, pobudza ciekawość i chęć działania.

Marta

Lektorka języka angielskiego w grupie Kaczuszki

Marta z wykształcenia jest filologiem języka angielskiego oraz rosyjskiego, ukończyła również studia podyplomowe w zakresie Edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Od 11 lat pracuje jako lektor języka angielskiego w anglojęzycznych przedszkolach oraz szkołach językowych. W pracy wykorzystuje przeróżne metody oraz pomoce dydaktyczne atrakcyjne dla dzieci, wszystko po to by zachęcić dzieci do wspólnej nauki języka angielskiego poprzez zabawę.

Ola

Nauczycielka w grupie Żółwiki, Instruktorka zajęć artystycznych

Ola jest pedagogiem z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Ukończyła moduł Innowacyjna edukacja muzyczna wg teorii E. E. Gordona i wprowadza jej elementy podczas codziennych zajęć z dziećmi. Uśmiech i pozytywne nastawienie towarzyszą jej każdego dnia i zaraża nimi dzieci. Jej priorytetem jest docenianie każdego dziecka z osobna oraz indywidualne podejście. Uwielbia prace plastyczne i manualne, odkrywa przed dziećmi świat kolorów, faktur oraz wyrażania siebie przez sztukę. W pracy kieruje się słowami Marii Montessori “Pozwól mi zrobić to samemu”.

Monika

Nauczycielka oraz lektorka języka angielskiego w grupie Motylki, Instruktorka zajęć artystycznych

Monika z wykształcenia jest plastykiem, historykiem sztuki i pedagogiem z uprawnieniami do nauki języka angielskiego. Swoją przygodę z nauczaniem zaczęła w 2012 roku od pracy w dwujęzycznym przedszkolu i szkole podstawowej. Spełniała się też jako nauczyciel gimnazjalny, by ostatecznie powrócić do radości, kreatywności i spontaniczności przedszkolaków. W pracy łączy swobodną, dziecięcą ekspresję artystyczną z inspiracjami sztuką wielkich artystów.

Patrycja

Nauczycielka w grupie Niedźwiadki

Patrycja jest pedagogiem z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Chęć poznawania oraz zgłębiania się w psychikę dzieci sprawiła, iż spełniła swoje marzenia i od kilku lat pracuje w przedszkolu. Przebywanie z dziećmi sprawia jej niesamowitą przyjemność, a odnoszone przez nie sukcesy ogromną satysfakcję. Jej pasją są podróże, uwielbia góry i szusowanie na nartach.

Ola

Lektorka języka angielskiego w grupie Mądre Sowy

Ola z wykształcenia jest filologiem języka angielskiego. Język angielski, a przede wszystkim jego nauczanie jest jej ogromną pasją. W swojej pracy najbardziej lubi to, że jej uczniowie codziennie ją zaskakują. Nie stoi w miejscu, wręcz przeciwnie stawia przed sobą coraz wyższe poprzeczki, a jej kreatywność i ciekawość świata i ludzi pomaga się rozwiać i poszerzać swoją wiedzę i kompetencje. Uwielbia podróże i te bliższe i te bardzo dalekie. Miłośniczka kotów, prywatnie właścicielka kotki Rózi.

Lilianna

Katechetka

Z wykształcenia nauczyciel biologii z zamiłowania katechetka. Religii uczy od wielu lat zarówno w szkole jak i w przedszkolu. W szkole prowadzi Ognisko Misyjne, działa w Radzie Duszpasterskiej. Najważniejsze jednak to radość pracy z dziećmi.

Mariusz

Instruktor zajęć szachowych

Od 30 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy. Jest wychowawcą kilkudziesięciu finalistów Polski w tym medalistów. Ostatnie osiągnięcia młodzieży, którą prowadzi w dziedzinie szachów to: 2 medale srebrny i brązowy w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach. Mariusz mówi, iż dzieci biorące udział w zajęciach poznają piękno królewskiej gry, rozwijają też swoje zdolności analityczne, które są tak przydatne w dalszej edukacji.

Asystenci nauczyciela

Agnieszka

Basia

Emilia