Nasz zespół

Mariola Jankowska

Dyrektorka Przedszkola, Nauczycielka w grupie Pszczółki

Mariola jest częścią naszego zespołu od 2007 r. Codzienna praca w grupie z dziećmi daje jej wiele radości i zadowolenia, a spędzony razem czas to wiele tańca, muzyki i wspólnego śpiewania. W pracy z dziećmi najważniejszy dla niej jest uśmiech i zadowolenie na twarzy wszystkich podopiecznych.

Michalina Lewandowska

Koordynator ds. dwujęzyczności, Lektorka języka angielskiego w grupie Żółwiki

Michalina z wykształceniem jest anglistką. W pracy z dziećmi uwielbia wprowadzanie nowych rozwiązań i metod w nauczaniu, szczególnie pasjonuje się nauczaniem poprzez storytelling. Wciąż rozwija swoje umiejętności i poszerza kwalifikacje podczas szkoleń. Nigdy nie ma dość wiedzy, żeby przestać. Pasjonuje ją uczenie siebie jak też nauczanie języków obcych. W swojej codziennej pracy stara się odkryć i rozwijać potencjał każdego ze swoich podopiecznych. Prywatnie mama małej Igi.

Agnieszka

Pracownik biura, intendentka

Agnieszka pracuje w biurze przedszkola, współpracuje z firmami zewnętrznymi, prowadzi sekretariat. Dba o to, aby niczego nam nie brakowało.  Do biura zaprasza Rodziców od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 11:00, zawsze pomoże, chętnie dopowie i podpowie starając się rozwiać wszelkie wątpliwości. Pracujemy razem już ponad 15 lat, a przedszkole zna jak własną kieszeń 🙂

Małgosia

Nauczycielka w grupie Pszczółki, terapeutka zajęciowa

Małgosia w 2012 roku rozpoczęła pracę z dziećmi, u których z radością odkrywa talenty, wprowadza w świat nowych dla nich umiejętności, a to inspiruje ją do organizowania, poszukiwania coraz to nowych zabaw zaspakajających dziecięcą ciekawość oraz wyzwalających u dzieci ich kreatywność i radość z odniesionego sukcesu. Pasjonuje ją muzyka i taniec co też wykorzystuję do pracy ze swoimi pociechami.

Ola

Nauczycielka w grupie Żółwiki, Instruktorka zajęć artystycznych

Ola jest prawdziwą artystką! Na co dzień wprowadza elementy edukacji muzycznej E. E. Gordona podczas swoich spotkań z dziećmi, oraz prowadzi zajęcia artystyczne. Uśmiech i pozytywne nastawienie towarzyszą jej każdego dnia i zaraża nimi dzieci. Jej priorytetem jest docenianie każdego dziecka z osobna oraz indywidualne podejście. Uwielbia prace plastyczne i manualne, odkrywa przed dziećmi świat kolorów, faktur oraz wyrażania siebie przez sztukę. W pracy kieruje się słowami Marii Montessori “Pozwól mi zrobić to samemu”.

Kinga

Nauczycielka w grupie Żółwiki, terapeutka dziecięca

Kinga pracuje w naszym przedszkolu od 2013 roku. W pracy lubi bazować na najnowszej technologii w programach edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, a kwalifikacje, które posiada dają jej możliwość łączenia nowoczesnej edukacji z wiedzą o potrzebach dziecka. Cały czas poszerza swoje kwalifikacje zawodowe, a to pozwala jej coraz lepiej pracować z dziećmi.

Prywatnie jest mamą Amelki i bardzo lubi czytać dobre kryminały.

Marzena

Nauczycielka w grupie Jeżyki

Marzenka kiedy sama była małą nauczycielką swoich lalek powiedziała, że jak dorośnie będzie „taką prawdziwą panią nauczycielką”, minęło trochę czasu… i spełniło się! W swojej pracy ceni bajkoterapię, wychodząc z założenia, że bajka jest najlepszą przyjaciółką dzieci, przemawia do wyobraźni i uczuć, pobudza ciekawość i chęć działania.

Magda

Lektorka języka angielskiego w grupie Niedźwiadki oraz Żółwiki, terapeutka dziecięca, oligofrenopedagog, trenerka TUS

Magda z uśmiechem i ciekawością rozpoczyna każdy nowy dzień w pracy, ciekawa nowych wyzwań i przygód, do których razem z porankiem może zajrzeć. Lubi podróżować, poznawać, odkrywać, razem ze swoim dziećmi wyszukiwać i zaglądać w ciekawe zakamarki świata. Praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję, poczucie spełnienia oraz codziennie przynosi nowe doświadczenia. W swojej codziennej pracy z dziećmi kieruje się słowami Korczaka „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”

Laura

Nauczycielka w grupie Niedźwiadki

Laura pasjonuje się pracą z dziećmi, w codziennych spotkaniach ze swoimi podopiecznymi skupia się na bliskości oraz porozumieniu bez przemocy. Cały czas poszerza swoją wiedzę z zakresu pracy z dziećmi a także szuka nowych metod, które pomagają podopiecznym w rozumieniu siebie i swoich emocji. Jest otwarta na potrzeby dzieci, zachęca do rozmów dotyczących samopoczucia oraz emocji. Cechuje ją empatia, zrozumienie i wielkie serce dla najmłodszych. Prywatnie uwielbia czytać książki o różnej tematyce i zagłębiać się w zakamarki natury dziecka.

Monika

Nauczycielka oraz lektorka języka angielskiego w grupie Motylki, Instruktorka zajęć artystycznych

Monika to nauczycielka z pasją do plastyki i historii sztuki. Swoją przygodę z nauczaniem zaczęła w 2012 roku od pracy w dwujęzycznym przedszkolu i szkole podstawowej. Spełniała się też jako nauczyciel gimnazjalny, by ostatecznie powrócić do radości, kreatywności i spontaniczności przedszkolaków. W pracy łączy swobodną dziecięcą ekspresję artystyczną z inspiracjami sztuką wielkich artystów.

Karolina

Nauczycielka w grupie Motylki

Karolina interesuję się matematyką i programowaniem. W swojej pracy wyznaje zasadę „kontrolowany luz”. Wszystkiego można nauczyć z uśmiechem i dobrą zabawą. Uwielbia pracę z dziećmi i sama stara się dziecka w sobie nie stracić.

Prywatnie mama Franka.

Justyna

Nauczycielka w grupie Myszki, instruktorka zajęć z lego robotyki i lego matematyki, psychopedagog

Justyna codziennie dba o jak najlepszy rozwój dziecka, podążając za jego potrzebami i emocjami tak, by czuło się każdego dnia wyjątkowe. Prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia z Lego Robotyki oraz Matematyki Lego, podczas których wprowadza przedszkolaki w podstawy świata techniki rozbudzając w nich pasję tworzenia, wyzwala swobodę odkrywania oraz sprawia radość poznawania rzeczy nowych. Sama mówi: „W każdym dziecku drzemie wielki potencjał twórczy, który trzeba pobudzić”.

Paulina

Nauczycielka oraz lektorka języka angielskiego w grupie Myszki

Paulina w swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej kieruje się potrzebami i dobrem dziecka. Dla niej priorytetem jest szacunek i dobra atmosfera w grupie przedszkolnej. U wielkich-małych ludzi chce kształtować postawę empatii, pozytywnego myślenia i szacunku do drugiego człowieka.

Prywatnie uwielbia malować, pisać opowiadania; lubi dobrą literaturę i zwierzęta. 

Paulina

Nauczycielka w grupie Mądre Sowy

Pracę z dziećmi rozpoczęła jako instruktor zajęć taneczno – ruchowych i została.
Dzieci zachwyciły ją swoją naturalnością i wewnętrznym pięknem. W czasie studiów pedagogicznych, utwierdziła się w przekonaniu, że pasja połączona z miłością do dzieci równa się jej pracy zawodowej, czyli pracy w przedszkolu z najmłodszymi.
Jest mamą dwójki dzieci. Sama lubi śpiewać, kocha muzykę i góry, podróże i spacery. Wieczorami kiedy zostaje chwilka czasu czyta i czyta, to druga z rzeczy, którą kocha.

Ola

Lektorka języka angielskiego w grupie Mądre Sowy oraz Pszczółki

Ola z wykształcenia jest anglistką. Język angielski, a przede wszystkim jego nauczanie jest jej ogromną pasją. W swojej pracy najbardziej lubi to, że jej uczniowie codziennie ją zaskakują. Nie stoi w miejscu, wręcz przeciwnie stawia przed sobą coraz wyższe poprzeczki, a jej kreatywność i ciekawość świata i ludzi pomaga się rozwiać i poszerzać swoją wiedzę i kompetencje. Uwielbia podróże i te bliższe i te bardzo dalekie. Miłośniczka kotów, prywatnie właścicielka kotki Rózi. Prywatnie uwielbia malować, pisać opowiadania; lubi dobrą literaturę i zwierzęta. 

Marta

Lektorka języka angielskiego w grupie Kaczuszki oraz Jeżyki

Marta z wykształcenia anglistką i rusycystką. Od 11 lat pracuje jako lektor języka angielskiego w anglojęzycznych przedszkolach oraz szkołach językowych. W pracy wykorzystuje przeróżne metody oraz pomoce dydaktyczne atrakcyjne dla dzieci, wszystko po to by zachęcić dzieci do wspólnej nauki języka angielskiego poprzez zabawę.

Ala

Nauczycielka w grupie Kaczuszki

Alicja interesuję się nurtem pedagogiki Montessori, uwielbia odkrywać z dziećmi nowe dla nich rzeczy. Z entuzjazmem i zaangażowaniem wprowadza najmłodsze serduszka w świat edukacji. Poza pracą w przedszkolu pasjonuje się fotografią, doskonaląc swoje umiejętności na kursie fotograficznym.

Ewa

Logopeda, instruktorka tańca, terapeutka dziecięca

Ewa od 10 lat pracuje jako logopeda i nauczyciel w przedszkolu. Jest także legitymowanym instruktorem rekreacji ruchowej z doświadczeniem w pracy z dziećmi w roli nauczyciela tańca. W wieku pięciu lat trafiła na swoje pierwsze zajęcia taneczne, które stały się jej pasją. Jako kilkulatka zakochała się w tańcu nowoczesnym dlatego spełnia się dziś jako nauczyciel i zaraża energią oraz miłością do ruchu swoich podopiecznych.

Basia

Instruktorka zajęć rytmicznych, oligofrenopedagog, terapeutka dziecięca

Bardzo lubi muzykę i kocha opowiadać o niej dzieciom, śpiewać tańczyć i tworzyć coś muzycznie nowego i niezwykłego razem z dziećmi. Jest absolwentką szkoły muzycznej
I stopnia.
Zdobyte kwalifikacje dają jej możliwości pomocy najmłodszym w ich niepewności i codziennych kłopotach, a muzyka przy tym dopełnia całości w świecie dziecka, który Basia tworzy w bezpieczeństwie i harmonii.

Mariusz

Instruktor zajęć szachowych

Od 30 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy. Jest wychowawcą kilkudziesięciu finalistów Polski w tym medalistów. Ostatnie osiągnięcia młodzieży, którą prowadzi w dziedzinie szachów to: 2 medale srebrny i brązowy w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach. Mariusz mówi, iż dzieci biorące udział w zajęciach poznają piękno królewskiej gry, rozwijają też swoje zdolności analityczne, które są tak przydatne w dalszej edukacji.

Lilianna

Katechetka

Z wykształcenia nauczyciel biologii z zamiłowania katechetka. Religii uczy od wielu lat zarówno w szkole jak i w przedszkolu. W szkole prowadzi Ognisko Misyjne, działa w Radzie Duszpasterskiej. Najważniejsze jednak to radość pracy z dziećmi.

Asystenci nauczyciela

Justyna

Basia

Emilia

Kasia

Eliza

Julia

Ania